System Personalizacji

Systemy personalizacji kart

Specjalnością i wizytówką naszej firmy są systemy personalizacji kart plastikowych. Sprzedajamy i dostarczamy te systemy od początku naszej działalności, z uwzględnieniem specyficznych wymagań sektora akademickiego, co nie oznacza jednak iż systemy te są dedykowane wyłącznie do tych zastosowań. W sektorze akademickim łączymy dwa światy:

- system płatnego kopiowania/drukowania
- system wypożyczeń

a wszystko to za pomocą jednej spersonalizowanej karty magnetycznej lub elektronicznej. Do tej pory student/czytelnik/użytkownik był zmuszony do posiadania karty do korzystania z wypożyczalni (karty bibliotecznej) oraz osobnej karty, która wykorzystywał do wykonywania kopii. Wychodząc z założenia, iż zamiast dwóch kart można wykorzystać jedną stworzyliśmy rozwiązania z których obecnie korzystają najlepsze biblioteki w Polsce. Soft- i hardware wielu producentów sprzedajemy jako jeden wspólny produkt odpowiadając za jego pełną funkcjonalność, niezawodność i kompatybilność.

System składa się z:

- oprogramowania do zarządzania oraz drukowania kart plastikowych
- drukarki kart plastikowych
- kamery lub aparatu fotograficznego do wykonywania w czasie rzeczywistym fotografii czytelnika/użytkownika/studenta
- kart plastikowych

1. Oprogramowanie

W tej dziedzinie nie mamy równych, oferując oprogramowanie o wyjątkowej prostocie użytkowania, rozbudowanych funkcjach i możliwościach. Jesteśmy partnerem firmy ImageWare Systems, a pakiet oprogramowania które rekomendujemy i wykorzystujemy to EPISuite we wszystkich dostępnych wariantach w zależności od aplikacji. Jest to najbardziej rozbudowany spośród dostępnych na rynku systemów, pozwalający na projektowanie, drukowanie, kodowanie kart w wygodny i profesjonalny sposób. Ogromna ilość funkcji łączy prostotę użytkowania z efektywnością działań na każdym etapie pracy z kartą. Szybkość produkcji kart oprogramowanie zawdzięcza ilości wbudowanych narzędzi pozwalających na import/export danych za jednym kliknięciem myszy, wykonanie zdjęcia bezpośrednio z aplikacji i następnie druk jednej z wielu możliwych kart (do których projektowania służy również wbudowany program). Dzięki temu, operatorem systemu można zostać przy minimalnym szkoleniu. Oprócz tego wszystkiego oprogramowanie jest w stanie w efektywny i stabilny sposób pracować z ogromną ilością danych, zdjęć, obrazów, formatów kart. Zapraszamy na stronę producenta, naszego partnera handlowego w dziedzinie oprogramowania do drukowania kart: http://www.episuite.com/

2. Drukarka kart

Sprawdzone i proste w obsłudze urządzenie jest kluczem do stworzenia skutecznego systemu, będącego w stanie obsłużyć ogromne ilości użytkowników. Drukarki, które stosujemy spełniają się w tej roli doskonale. Polegamy na sprawdzonej od lat technologii drukarek firmy Zebra. Spośród wielu modeli wybieramy te, które najlepiej pasują do instalacji z którą mamy do czynienia. Drukarki niezawodne, szybkie, dokładne, ale przede wszystkim proste w obsłudze aby wdrożenie było jak najłatwiejsze i nie tworzyło kolejek do obsługi a było środkiem do stworzenia efektywnego organizacyjnie i sprawnego ciągu produkcji kart. Dotychczasowi użytkownicy i brak problemów z instalacjami dają nam najlepszy dowód na to jak słuszna jest droga przez nas obrana. Rekomendowane przez nas drukarki pracują z prędkością 144 kart na godzinę w pełnym kolorze z warstwą laminacyjną na powierzchni karty w rozdzielczości 300dpi - druk jednej karty zajmuje 25 sekund! Zapewniamy pełną obsługę serwisową z drukarką zastępczą włącznie, a także wszelkie wymagane materiały eksploatacyjne. Niezawodność - nie może być inaczej! Strona producenta: http://www.zebracard.com/

3. Kamera lub aparat fotograficzny

Dzięki bezpośredniemu podłączeniu kamery lub aparatu do stanowiska personalizacji kart możemy na bieżąco, w czasie rzeczywistym uzupełniać produkowane karty o aktualną fotografię czytelnika. Za pomocą kilku kliknięć przygotowane i sformatowane odpowiednio zdjęcie trafia na kartę. Jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o produkt z którego korzystamy - wybór technologii jest absolutnie dowolny. Zawsze jednak kierujemy się jego niezawodnością, prostotą i stabilnością pracy. Każdy system w końcu jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo.

4. Karty

Ostatni element, który integruje dwie wspomniane już wcześniej funkcje: płatnego kopiowania/drukowania oraz po spersonalizowaniu karty identyfikacyjnej. Wybór karty podytkowany jest technologią na którą decyduje się Klient - mogą być to sprawdzone, niezawodne i bezpieczne dzięki niestandardowej formie zapisu karty magnetyczne lub karty elektroniczne stykowe, a także zbliżeniowe standardu MiFare. Więcej o czytnikach kart tworzących system kartowy znajdziecie w kolejnych sekcjach naszej oferty.


 
  Kontakt: biuro@datacard.pl